Борги за комуналку можуть стати причиною відмови громадянам у виїзді за кордон. Боржників також можуть обмежити у праві користування своїм майном.
Мова йде про борги за комунальні послуги.
Борги за комуналку можуть стати причиною відмови громадянам у виїзді за кордон. Боржників також можуть обмежити у праві користування своїм майном, пише “Today.ua”.
З початку війни українці збільшили сумарні борги за комуналку. Проте позбавляти громадян комунальних послуг у воєнний час не можна. А ось змусити повернути борги через суд цілком можливо. Тому постачальники комунальних послуг масово подають до суду на боржників. Причому одне з покарань злісним комунальним боржникам – заборона виїзду за кордон.
Про це розповів керуючий партнер юридичної компанії “Winner” Ігор Ясько.
Є кілька моментів, які мають запам’ятати українські боржники. Вони допоможуть зорієнтуватися у світі комунальних платежів та комунальних боргів.
Загалом, з українськими споживачами варто засвоїти такі моменти:
З мешканців тимчасово окупованих територій або територій, що перебувають у зоні бойових дій, заборонено вимагати та стягувати борги за комуналку. Однак це стосується лише тих боргів, які були накопичені після 24 лютого 2022 року. Але при цьому мешканці порожнього будинку (квартири) зобов’язані подати документ, що підтверджує їхню відсутність у цій квартирі. До того ж, нарахування плати за опалення, а також за послуги компанії, що обслуговує, продовжуються, і ці суми доведеться заплатити.
Ця заборона на примусове стягнення боргів не поширюється на комунальні борги, накопичені до 24 лютого 2022 року. Їх можуть стягнути й у судовому порядку.
Під час воєнного стану комунальні служби не можуть припинити надавати послуги боржникам. Крім того, на заборгованість не можуть нараховуватись пеня та штрафи. Однак, це не звільняє їх від оплати комунальних послуг під час війни.
Якщо мешканці квартири подадуть довідку, що вони не проживають у ній понад 30 днів (проживають в іншому місці), їм припиняють нарахування плати за комуналку, крім вартості опалення. Щодо послуг, на які встановлені прилади обліку, то мешканці просто мають щомісяця надсилати дані про нульовий обсяг споживання. Це стосується і ВПО, і біженців, які перебувають за кордоном.
Якщо боржники не подали довідки про тимчасове проживання в іншому місці, а також їхнє житло не розташоване в зоні бойових дій, то комунальники мають право подати на них до суду через борги за комуналку. У цьому випадку виконавча служба може заарештувати банківські рахунки боржника, а також накласти арешт на його рухоме та нерухоме майно.
До вилучення майна вдаються дуже рідко. Лише у тому випадку, якщо сума боргу за комуналку дуже велика. Але у переважній більшості випадків виконавча служба заарештовує банківські рахунки та накладає обмеження на розпорядження майном. Тобто його не можуть продати, обміняти або ще якось ним розпорядитися, доки не повернуть борги.
Статус безробітного не звільняє споживача комунальних послуг від сплати комуналки і також не звільняє його від відповідальності за боргами. З нього можуть стягувати борги за рішенням суду.
А ось виїзд за кордон боржнику можуть заборонити. Виконавець може вимагати тимчасового обмеження у праві на виїзд боржника за кордон.
Нагадуємо, як повідомлялося раніше, Моторошна трагедія на Берегівщині: внаслідок ДТП загинула жінка і 2-річна дитина, ще троє людей у реанімації і травматології (ФОТО)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка стала жертвою хижачки за три метри від берега: в Нью-Йорку акула вперше за 70 років напала на людину (ФОТО)
ВАРТО ЗНАТИ: Іспит з практики водіння дозволили складати необмежену кількість разів, а теорію можна пройти без автошколи
Підтримайте «НАШУ СПРАВУ», приєднуйтесь до нас у мережі — читайте цікаві новини на FACEBOOK, в TELEGRAM та ІNSTAGRAM