В Ужгороді на вулиці Баб’яка за ініціативи будівельної компанії, яка поруч розбудовує житловий комплекс висадили перші в Закарпатті пальми.
Про це повідомив заступник міського голови Ужгорода Євген Плавайко.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/420418861_3733873656940949_2305563082587313230_n-1-849x1024.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/420198218_3733877450273903_3000732322393420881_n-577x1024.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/420243612_3733879983606983_8111279229083537066_n-577x1024.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/420348821_3733877446940570_5200245376708655904_n-577x1024.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/420406322_3733872536941061_1174685451640344103_n-577x1024.jpg)
Як завірили представники підрядної організації, дерева з південних країв витримують морози до -20, і мають комфортно почуватись в нашому кліматичному поясі.
«Вітаю таку ініціативу! Закликаю кожного забудовника з відповідальністю віднестись до облаштування навколишніх територій! Разом перетворимо наше місто на взірець комфортності та туристичної привабливості! Креативність і намагання внести позитивні зміни в розбудову нашого міста – ось якими принципами має керуватись кожен забудовник, та кожен житель Ужгорода»,- написав заступник мера.
Новина про пальми в Ужгороді розійшлася у соціальних мережах. У декого екзотичні дерева в обласному центрі викликали захват.
«Ужгород – пальми та сакури. Виглядає дуже гарно. Навіть зразу і не скажеш, що це відео з України»,- пише Svetlana Khokova.
«Я на Закарпатських Мальдівах», – зазначає Anna Kshanovska-Orlova.
Mykhailo Markovych розміщає фото міста Виноградів (Севлюш) 1925 року, на якому – пальми:
«Колишній палац і парк барона Жигмонда Перені. Це пам’ятка архітектури національного значення, що є однією з найстаріших на Закарпатті споруд такого типу. Початком її будівництва вважають XIV століття. Можна побачити, що вже тоді, у 1920-х роках, жителі Срібної Землі полюбляли мати у своїх парках і будівлях екзотичні рослини. Вхід до Палацу Перені прикрасили двома пальмами Лівістона (так здається на вигляд) в горщиках».
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/435993398_3685825841662945_5127679933247188024_n-895x1024.jpg)
Утім, інші дописувачі появою пальм були не задоволені.
«Як на мене – жахливий несмак тепер в Ужгороді. Мало що пальми там як корові сідло, так і реально це на рівні перекладання плиточки під час війни. Але плитка принаймні хоч прислужиться, а пальми можуть успішно здохнути, якщо взагалі приживуться», – вважає Tatyana Misiyuk.
Також деякі закарпатці зазначають, що саджати пальми під час війни – не дуже гарна ідея.
«Справді, а навіщо ознайомлюватися з переліком порід дерев, які рекомендовані для українських міст, якщо є змога показати всім, що в тебе є купа грошей, за які ти можеш купити, притарабанити в Ужгород і висадити кілька пальм?!» – пише Dzvinka Bilonoh.
«Тема ужгородських пальм – я особисто в ступорі, в країні в якій іде війна, де люди збирають на дрони, турнікети, машини – хтось вважає, що пріоритет – пальма, яка стоїть чорт зна скільки, блін, це щось 3.14здец – не те в головах», – вважає Віталий Сайфутдинов-Марко.
Більшість дописувачів поставилися до з гумором.
«Ужгород сьогодні: квітнуть сакури і свіжопосаджені пальми. Курорт воєнного часу, так би мовити: якщо нас не пускають до пальм – то можна притягнути пальми прямо сюди», – пише Олексій Голобуцький.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/435584198_338164242592394_988140613725374360_n-768x1024.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/435555079_936969751763962_1146307718640847040_n-582x1024.jpg)
Також закарпатців цікавить, чим же відповість місто Мукачево на такий зухвалий хід обласного центру.
«Першу алею з шести пальм висадили в Ужгороді навпроти житлового комплексу “Crystal” на вул. Баб’яка. Ну як тобі таке, Мукачево?» – пише Олександр Богданов.
Мукачівські блогери вже жартують, що у місті за пальми можна прийняти обрізані дерева, які виглядають не менш екзотично.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/436300293_7374282092657108_2732275485041221983_n-1024x576.jpg)
Однак Мукачево ще своє останнє слово не сказало!
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/04/434490610_10229001175205356_6484626369987527800_n.jpg)