Рішенням Мукачівського міськвиконкому №356 від 27.12.2016 року «Про перейменування назви вулиць, провулків, площ міста Мукачева» перейменували вулицю Пака Шандора на вулицю Сковороди Григорія.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/419336964_364777103197470_4747248160225995462_n-1024x512.jpg)
Можна припустити, що дерусифікувати чи декомунізувати вулицю Шандора Пака довелося через політичну активність сім’ї Паків на користь Угорщини у своїй малій Батьківщині – Мукачеві. Хоча його син, меценат Імре Пак, чимало коштів вклав для збереження пам’яток та звеличення нашого міста в очах світової спільноти.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Hryhoryy_Skovoroda.jpg)
Щодо мандрівного філософа Григорія Сковороди, то доцільність вшанування його пам’яті у назві вулиці є доречною, хоч він ніколи не мандрував Карпатами. Цікаво, що місця у Харківській області, де він зупинявся, зараз знаходяться на лінії війни. На українській стороні.
P.S. Якщо ви володієте будь-якою суспільно значущою інформацією, старими фотографіями чи іншими матеріалами, які стосуються історії вулиці Сковороди Григорія (Пака Шандора та раніше) – будемо вдячні можливості доповнити статтю. Це стосується і цікавих людей, які там колись проживали чи проживають; і подій, що відбувалися на вулиці, і будівель, що можливо колись тут були. Матеріали надсилайте на e-mail: kozanostra.ua@gmail.com
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Skovorody-h-m-1024x371.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Skovorody-1024x422.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Skovorody-h-1024x389.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/433235333_927329279058097_3853391043908413174_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432960936_1635997903601117_1489655174177084675_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/434136521_418548570578591_7262322343674193000_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432772400_446486977733237_529184775614687453_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432717283_1424391761501744_1189923672534592040_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432686339_957298976060091_5340160766291628397_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432643255_466087575744576_3957981151939237998_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432533091_348558254840193_2443635405386767724_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/419493516_1452066562411981_1267842264536083233_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/419464038_771287744883519_4935317125054392735_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432605941_407810301893489_9055177979200797591_n-1024x512.jpg)
Юрій Кравчук, депутат Мукачівської міської ради
Читайте також: Вулиця Малильо Софії (колишня Терека) у Мукачеві