Рішенням сесії Мукачівської міської ради від 28 квітня 2022 р. № 786 перейменовано вулицю Менделєєва Миколи на вулицю Балайті Йосифа.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/430439343_933249125251626_397180845440311654_n-1024x512.jpg)
Балайті Йосип – реформатський священник з с. Дерцен, який видав у 1836 році у Дебрецені книгу – «Топографічний і стилістичний опис Мукачева». Попри певні неточності і помилки вона і донині заслуговує на увагу, бо написана з використанням документів мукачівського архіву. До того ж в ній знаходимо опис певних елементів міського побуту, традицій і звичок міського населення, чого немає, на жаль, в інших працях.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Balayti-Yosyfa-h-m.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Balayti-Yosyfa-1024x677.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Balayti-Yosyfa-h.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432540023_1576622016444746_9066531397923980445_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/431069959_1174062133583358_628711787972195320_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/430803370_938164144982064_8894150427205215353_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/430673072_7326602464041466_4030492755576311151_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/430619718_1595554267940265_628795271521607022_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/430405011_1263317911739588_8902023883434381464_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/430476697_363920879808523_3804748106824215937_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/430346036_425418566626940_689233175038044321_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/429839453_1962929637435081_9062296705591709661_n-1024x512.jpg)
P.S. Якщо ви володієте будь-якою суспільно значущою інформацією, старими фотографіями чи іншими матеріалами, які стосуються історії вулиці Балайті Йосифа (Менделєєва Миколи та раніше) – будемо вдячні можливості доповнити статтю. Це стосується і цікавих людей, які там колись проживали чи проживають; і подій, що відбувалися на вулиці, і будівель, що можливо колись тут були. Матеріали надсилайте на e-mail: kozanostra.ua@gmail.com
Юрій Кравчук, депутат Мукачівської міської ради
Читайте також: Вулиця Миколи Дзись-Войнаровського (колишня Василя Сурікова) у Мукачеві