Настоятелеві храму та священнику чоловічого монастиря Хустської єпархії УПЦ (МП) повідомлено про підозру у поширенні та публічному використанні символіки комуністичного тоталітарного режиму (ч. 1 ст. 436-1 КК України).
Про це повідомили у прокуратурі Закарпаття.
Слідством встановлено, що підозрювані на своїх сторінках у одній із соцмереж розповсюджували заборонені зображення комуністичної символіки та радянські гасла.
Правоохоронці задокументували ряд таких фактів, що підтверджують результати відповідних експертиз.
Нагадаємо, з 2015 року в країні діє Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Відтак така пропаганда знаходиться під забороною, адже вважається наругою над пам’яттю мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму.
У помешканнях фігурантів провели обшуки, виявили та вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони, які вони використовували.
Досудове розслідування здійснює ГУ Нацполіції Закарпаття за оперативного супроводу Управління СБУ в Закарпатській області.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/zakarpatska_obl_prok_31-690x1024.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/zakarpatska_obl_prok_33-1024x690.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/zakarpatska_obl_prok_34-690x1024.png)