Рішенням сесії Мукачівської міської ради від 28 квітня 2022 р. №786 перейменовано вулицю Грибоєдова Олександра на вулицю Героїв Гостомеля.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/431140547_247844548399153_8207774166634165568_n-1024x512.jpg)
Гостомель – місто-Герой України з 06.03.2022 року. Насправді, Гостомель – селище міського типу, але очевидно по київських мірках. Не у кожному селищі є аеропорт з «Мрією».
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/430656535_689015956519856_8767018673242948217_n-1024x512.jpg)
Ось що розповідає про подвиг Вікіпедія: «24 лютого 2022 року Росія почала атакувати аеродром в Гостомелі. Близько 7:00 ранку російська ракета розірвалася біля цивільного житлового будинку в Гостомелі. Під час боїв за Гостомельський аеродром ЗСУ збили 3 гелікоптери із 34, проте війська РФ встигли висадити десант, зав’язався бій. Близько 19:20 того ж дня надійшла інформація про захоплення Гостомеля окупантами. Під час висадки десанту військ РФ було знищено найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ імені Антонова. Проте ЗСУ застосувала артилерію та авіацію і заявили про зачистку аеропорту. Десант розбігся по полях та лісах».
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/430620625_369113772751137_7334892313115476806_n-1024x512.jpg)
Отже, попри те, що Шевченко захоплювався Грибоєдівською комедією, вулицю імені автора «Лиха з розуму» дерусифікували. Власне, сама вулиця пролягає між залізничним елеватором та Коропецьким каналом.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/431035422_1860654714357192_4513917102296215246_n-1024x512.jpg)
Між елеватором та вулицею Героїв Гостомеля є ще одна вулиця – Вереснева (колись Кошового). Якби її не перегородили забудовою, був би виїзд на Крилова. Вочевидь, забудова виникла історично. До повномасштабного вторгнення по вулиці планувалися роботи з капітального ремонту каналізації та асфальтування. Видно навіть залишки будівельних матеріалів обабіч. Але з якихось причин виграний тендер був призупинений. Мікрорайон ще на кілька років залишився без капітального ремонту.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Heroiv-Hostomelia.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Heroiv-Hostomelia-h.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Heroiv-Hostomelia-h-m.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/431216097_1568919033942657_205082051387233663_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/431169855_1371464593555399_4770554553915476029_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/431249854_268267856317717_4561439558010566167_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/431163130_774302414235811_9060181973147168221_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/430758196_1445135256085270_1099061254013659507_n-1024x512.jpg)
P.S. Якщо ви володієте будь-якою суспільно значущою інформацією, старими фотографіями чи іншими матеріалами, які стосуються історії вулиці Героїв Гостомеля (Грибоєдова Олександра та раніше) – будемо вдячні можливості доповнити статтю. Це стосується і цікавих людей, які там колись проживали чи проживають; і подій, що відбувалися на вулиці, і будівель, що можливо колись тут були. Матеріали надсилайте на e-mail: kozanostra.ua@gmail.com
Юрій Кравчук, депутат Мукачівської міської ради
Читайте також: Вулиця Миколи Дзись-Войнаровського (колишня Василя Сурікова) у Мукачеві