Рішенням Мукачівського міськвиконкому №356 від 27.12.2016 року «Про перейменування назви вулиць, провулків, площ міста Мукачева» перейменували вулицю Готвальда на вулицю Амосова Миколи академіка.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/421185143_1203329657179526_8446639202135808628_n-1024x512.jpg)
Якщо хтось не в курсі, то «Кле́мент Ґо́твальд (чеськ. Klement Gottwald) — політичний діяч Чехословаччини, лідер Комуністичної партії Чехословаччини, прем’єр-міністр Чехословаччини і президент Чехословаччини», – підказує Вікіпедія. Звісно, що він потрапив під декомунізацію.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Amosov.jpg)
Академік Микола Амосов, попри те, що народився за поребриком, у 2008 році був визнаний другим після Ярослава Мудрого великим українцем за підсумками опитування громадської думки «Великі українці». Не тільки геніальний лікар, а й письменник та політик. Розповідати про нього в рамках статті про вулиці Мукачева не буде доречним, в просторах інтернет-ресурсів інформації дуже багато. Власне, вулиця Амосова у Мукачеві – це приватна забудова з одного боку, і ЗОШ №2 з іншого.
P.S. Якщо ви володієте будь-якою суспільно значущою інформацією, старими фотографіями чи іншими матеріалами, які стосуються історії вулиці Амосова Миколи академіка (Готвальда та раніше) – будемо вдячні можливості доповнити статтю. Це стосується і цікавих людей, які там колись проживали чи проживають; і подій, що відбувалися на вулиці, і будівель, що можливо колись тут були. Матеріали надсилайте на e-mail: kozanostra.ua@gmail.com
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Amosova-1024x648.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Amosova-h.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Amosova-h-m.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/434190676_1425570658052091_3520596587504378970_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/421267047_397532689319764_6712087065289778922_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/421270409_25525675260356714_1898496146757247978_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/421290563_1120373665791915_8309970820779962427_n-1024x512.jpg)
Юрій Кравчук, депутат Мукачівської міської ради
Читайте також: Вулиця Григорія Сковороди (колишня Пака Шандора) у Мукачеві