Про цю вулицю можна розповідати чимало, бо вона одна з найстаріших у Мукачеві. Але ми це зробимо пізніше, бо ця стаття має вийти саме сьогодні – у день 150-ліття з дня народження Августина Волошина.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/430752840_1375856186405694_9022637147745946276_n-1024x512.jpg)
Рішенням виконкому Мукачівської міської ради від 9 лютого 2016 р. №18 було уточнено назву вулиці – з Августина Волошина на Волошина Августина. Це було пов’язано з юридичними вимогами. Це останні зміни на цей час, але насправді назва вулиці мінялася часто. Про це ми розповімо трохи пізніше, слідкуйте за оновленнями.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/431310933_1172510067050134_1666520101535758621_n-1024x512.jpg)
Вулиця з’єднує Вокзальну і Августина Штефана, тут ви побачите хорову школу В. Волонтира та Мукачівську гімназію-ліцей. Столітні будівлі перемішані з новітніми забудовами. І як же ж без сакур?
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/431480393_969510411205288_501244635023107850_n-1024x512.jpg)
Власне, про Августина Волошина чимало інформації в інтернеті, і нічого унікального ми не додамо. Але важко переоцінити значення цієї історичної постаті у європейській історії.
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Voloshyna-h-m.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Voloshyna.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/Voloshyna-h.png)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432979309_745709120988251_591647934931378789_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432705898_991828435843055_299350823065646980_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432685900_383330404653820_9004884691800283513_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432957307_383486087874219_8696785221703539872_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432934305_1607662226634046_307740411963056732_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432801530_385004884312138_846163153927419344_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432630023_1609307769861616_1271298189087454252_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432623447_945597143500987_4493825358026549296_n-1024x512.jpg)
![](https://www.cosanostra.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/432561256_623913659915262_4387744291029301891_n-1024x512.jpg)
P.S. Якщо ви володієте будь-якою суспільно значущою інформацією, старими фотографіями чи іншими матеріалами, які стосуються історії вулиці Волошина Августина та раніше) – будемо вдячні можливості доповнити статтю. Це стосується і цікавих людей, які там колись проживали чи проживають; і подій, що відбувалися на вулиці, і будівель, що можливо колись тут були. Матеріали надсилайте на e-mail: kozanostra.ua@gmail.com
Юрій Кравчук, депутат Мукачівської міської ради
Читайте також: Вулиця Миколи Крилова (колишня Івана Крилова) у Мукачеві