Site icon НАША СПРАВА – www.cosanostra.in.ua

У Карпатах на Чорногорі зафіксували рідкісного брокенського привида (ФОТОФАКТ)

Фото оприлюднили в соцмережі.

Так, світлину, на якій зафіксовано рідкісне оптичне явище на Чорногорі, оприлюднив у Фейсбуці Василь Фіцак.

Брокенський привид також називають гірський привид — рідкісне оптичне явище в горах, коли спостерігач бачить свою тінь на поверхні хмар (туману) в напрямку, протилежному до Сонця. Ця тінь може здаватися дуже великою, іноді вона оточена кольоровими кільцями (так звана глорія). Також привид може рухатись (іноді абсолютно несподівано) це пов’язано з рухом хмарного шару та коливанням щільності хмар.

Цікаво знати:

Назва та перші спостереження

Популярності явище набуло завдяки піку Брокен в горах Гарц у Німеччині, де постійні тумани та доступність малих висот дозволяють спостерігати його особливо часто. Це сприяло виникненню місцевої легенди, по якій і дали явищу назву. Брокенський привид спостерігався і був описаний Іоганном Зільбершлагом у 1780 році та відтоді не раз описувався у літературі про гори Гарц. Це явище можна побачити у різних гірських куточках світу. Зустрічається також і в Україні у Кримських горах та Карпатах. Подібне можуть спостерігати пасажири, що перебувають у літаку.

Утворення

Брокенський привид з’являється, коли Сонце світить через альпініста, що дивиться вниз з хребта або піку в туман. Тінь альпініста йде крізь туман, часто приймаючи химерні незграбні контури, викликані перспективою. Збільшення розмірів тіні — оптична ілюзія, яка пояснюється тим, що спостерігач порівнює свою тінь, що лежить на відносно близьких хмарах, з далекими об’єктами поверхні, які видно крізь просвіти в хмарах; або коли неможливо зорієнтуватися в тумані та порівняти розміри. Крім того, тіні потрапляють на краплі води, що розташовані на різних відстанях від ока, чим порушує сприйняття глибини.

Брокенський привид часто оточений кільцями різного кольору — глорією. Вони з’являються прямо навпроти Сонця, коли сонячне світло відбивається від хмар, що складаються з крапель води однакового розміру. Ефект обумовлений дифракцією світла.

Нагадуємо, як повідомляломя раніше, Понад 4631 га лісу на папері? – «примарою» ПЗФ на Закарпатті зацікавилося Міністерство та ТСК, задіяно екоінспекцію: шукають «крайніх»? (ВІДЕО, ФОТО, ДОКУМЕНТИ)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Траурна звістка із Бахмута: загинув ще один Герой-захисник із Закарпаття (ФОТО)

ВАРТО ЗНАТИ: Українців попередили про нову шахрайську схему з банківськими картами: що відомо?

ЧИТАЙТЕ НАШІ НОВИНИ в Telegram та Facebook

Exit mobile version